SARMATIA Sp. z o.o.

Międzynarodowe Przedsiębiorstwo Rurociągowe Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością „Sarmatia” zostało założone w lipcu 2004 roku przez PERN „Przyjaźń” i ukraińskie przedsiębiorstwo O.S.A. „Ukrtransnafta” w celu przeanalizowania możliwości przedłużenia rurociągu naftowego Odessa-Brody w kierunku Polski, jako części przyszłego Euro-Azjatyckiego Korytarza Transportu Ropy Naftowej.

W 2007 roku PERN „Przyjaźń” i O.S.A. „Ukrtransnafta” zawarły Porozumienie o stworzeniu MPR „Sarmatia” Sp. z o.o. razem z trzema nowymi Uczestnikami: Państwową Firmą Naftową Republiki Azerbejdżan (SOCAR), Gruzińską Korporacją Naftowo-gazową (GOGC) oraz AB „Klaipedos Nafta”. Obecnie PERN S.A. posiada 28,79% udziałów w spółce MPR „Sarmatia” Sp. z o.o.

MPR „Sarmatia” jest głównym wykonawcą projektu EAKTR, w ramach którego planowana jest budowa alternatywnej trasy transportu ropy naftowej z regionu Morza Kaspijskiego do odbiorców europejskich.

Kontakt:
MPR „Sarmatia” Sp. z o.o.
ul. Książęca 19/7
00 – 498 Warszawa
tel. (+48) 22 504 07 70
fax (+48)22 504 07 71

www.sarmatia.com.pl

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!

Administratorem danych osobowych jest PERN S.A. z siedzibą w Płocku, ul. Wyszogrodzka 133, 09-410 Płock.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pisemnie na adres PERN S.A., ul. Wyszogrodzka  133, 09-410 Płock.

Ponadto, kontakt z Inspektorem Ochrony Danych, w każdej sprawie dotyczącej przetwarzania danych osobowych, możliwy jest  poprzez e-mail iod@pern.pl