Szpital w Płocku otrzyma od PERN 250 tys. złotych na zakup maseczek ochronnych

03/26/20

Szpital w Płocku otrzyma od PERN 250 tys. złotych na zakup maseczek ochronnych

Fundacja Grupy PERN przekazała 250 tys. zł. Wojewódzkiemu Szpitalowi Zespolonemu w Płocku, jako element wsparcia tej jednostki w walce z koronawirusem. Dzięki temu szpital będzie mógł kupić 8,5 tys. sztuk jednorazowych masek ochronnych. To już kolejna kwota wyasygnowana w ostatnim czasie, jako element zaangażowania Grupy PERN w powstrzymywanie epidemii. Wcześniej Fundacja przekazała służbie zdrowia ponad 1 mln zł.

Z puli przekazanej do tej pory szpitalom zostały zakupione m.in. defibrylatory, dekontaminatory,  aparaty ekg, ale także dodatkowe komplety łóżek i pościeli, łóżek do intensywnej terapii czy pomp infuzyjnych strzykawkowych.

PERN, jako strategiczna spółka wchodząca w skład infrastruktury krytycznej dostosowuje swoje procedury do sytuacji epidemiologicznej. Celem jest zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego państwa i utrzymanie ciągłości działania.

Firma wprowadziła szereg dodatkowych procedur, których celem jest ograniczenie dostępu do obiektów PERN, by minimalizować zagrożenie związane z rozprzestrzenianiem się epidemii. Weryfikuje i aktualizuje na bieżąco plany ciągłości działania. Jednocześnie prowadzi działania prewencyjne i komunikacyjne. Wszyscy pracownicy Spółki, których fizyczna obecność w pracy nie jest konieczna pracują zdalnie z wykorzystaniem narzędzi elektronicznych.

Dodatkowo PERN przekazał wytyczne dotyczące bezpieczeństwa związanego z sytuacją epidemiologiczną wszystkim wykonawcom realizującym inwestycje na terenie obiektów Spółki.

oryginalny wpis

Dołącz pliki:

* Pole wymagane

Dołącz pliki:

* Pole wymagane

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!

Administratorem danych osobowych jest PERN S.A. z siedzibą w Płocku, ul. Wyszogrodzka 133, 09-410 Płock.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pisemnie na adres PERN S.A., ul. Wyszogrodzka  133, 09-410 Płock.

PERN S.A. wyznaczył Inspektora Ochrony Danych (IOD). Inspektorem Ochrony Danych jest Marlena Leszczyńska. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych, w każdej sprawie dotyczącej przetwarzania Państwa danych osobowych przez PERN S.A., możliwy jest poprzez e-mail lp.nrep@doi