Zbiornik paliwowy w Boronowie mimo pandemii skończony przed terminem

12/17/20

Zbiornik paliwowy w Boronowie mimo pandemii skończony przed terminem

Dwa tygodnie wcześniej niż wynikało to z harmonogramu prac, oddaliśmy do eksploatacji kolejny zbiornik paliwowy w tym roku. Tym razem przekazaliśmy na potrzeby Klientów 10 tys. m³ w bazie w Boronowie. W czerwcu tego roku o 32 tys. m³ zwiększyła się pojemność bazy w Koluszkach. Jednocześnie finalizowane są prace przy kolejnych siedmiu zbiornikach w bazach w Małaszewiczach, Dębogórzu, Rejowcu i Emilianowie.

Zbiornik w Boronowie, przeznaczony do przechowywania oleju napędowego, został oddany przed terminem mimo trwającej pandemii i konieczności zachowania rygorów sanitarnych. Jest potwierdzeniem, że PERN skutecznie realizuje zobowiązania wobec Klientów, wynikające ze swojej strategii i polityki energetycznej Polski.

Zgodnie z umową pomiędzy Konsorcjum Mostostal Warszawa – lider oraz Mostostal Płock – partner, budowa miała potrwać 56 tygodni. Odbioru końcowego inwestycji dokonujemy w 54 tygodniu jej trwania – podkreślił Paweł Wysocki, dyrektor Pionu Technicznego w PERN.


Do wybudowania zbiornika wykorzystano około 443 tony stali oraz 64 tony rurociągów. W szczycie, przy jego powstaniu, pracowało nawet 70 osób.

Nowe pojemności nie tylko w Boronowie

W ramach II etapu rozbudowy pojemności magazynowych PERN buduje nowe zbiorniki również w Dębogórzu, Emilianowie, Rejowcu i Małaszewiczach. Łącznie da to 222 tys. m³  dodatkowej pojemności. Obecnie trwają także przygotowania do III etapu rozbudowy.

oryginalny wpis

  Dołącz pliki:

  * Pole wymagane

   Dołącz pliki:

   * Pole wymagane

   Do NOT follow this link or you will be banned from the site!

   Administratorem danych osobowych jest PERN S.A. z siedzibą w Płocku, ul. Wyszogrodzka 133, 09-410 Płock.

   Kontakt z Administratorem jest możliwy pisemnie na adres PERN S.A., ul. Wyszogrodzka  133, 09-410 Płock.

   PERN S.A. wyznaczył Inspektora Ochrony Danych (IOD). Inspektorem Ochrony Danych jest Marlena Leszczyńska. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych, w każdej sprawie dotyczącej przetwarzania Państwa danych osobowych przez PERN S.A., możliwy jest poprzez e-mail lp.nrep@doi